Často kladené dotazy

2. Přihlašování na termíny zkoušek

2.2. Co je to hlídání termínu a k čemu to je?

V momentě, kdy je vyčerpaná kapacita konkrétního termínu je možno se "postavit do fronty" pro případ, že se uvolní místo na tomto termínu. V modulu "Termíny zkoušek - přihlašováníTermíny zkoušek - přihlašování" si na záložce zapsat vyfiltrujte předměty. Následně se u obsazených termínů zobrazí odkaz  "Nastav hlídání (3)" viz. značka č.1 na obrázku níže. Číslice v záporce označuje počet studentů kteří již stojí ve frontě před vámi. V tomto případě by jste byli čtvrtí v pořadí.

Po stisknutí odkazu "Nastav hlídání" se zobrazí dialog ve kterém máte možnost nastavit datum do kdy chcete stát ve frontě na zápis termínu. Toto datum je předvyplněno na dobu do kdy je možné se na termín přihlásit.

Nastavené hlídání se zobrazí takto kde číslice 2 označuje aktuální pořadí ve frontě. Stiskem odkazu máte možnost upravit datum do kdy chcete termín hlídat a možnost zrušit hlídání.

Pokud se někdo z daného termínu odhlásí, je automaticky do termínu zapsán první z fronty hlídání. Pokud již s nějakým termínem počítáte raději si zkontrolujte zde nestojíte ve frontě na jiný termín. Informace o nastaveném hlídání se zobrazí hned po vstupu do modulu. Pokud proběhne zápis termínu z fronty, jsou všechna ostatní čekání ve frontě u daného předmětu vymazána. Stejná situace nastane pokud si zapíšete volný termín, také se automaticky odstranění všechna čekání ve frontě.